ANASAYFA   |  BELEDİYE  |  BAŞKAN  |  İLETİŞİM
 
 

 ERZURUM BELEDİYE BAŞKANLARI TORTUMDA

Erzurum’un AK Partili ilçe belediye başkanlarıyla belde belediye başkanları Tortum’da bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in başkanlığında toplanan belediye başkanları, yerel yönetimlerle ilgili olarak yapılması planlanan yeni yasal düzenlemeleri ele aldılar. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’un AK Partili ilçe ve belde belediye başkanlarını hafta sonunda Tortum ilçesinde buluşturdu. Tortum Belediye Başkanı Hasan Çakmak’ın ev sahipliğinde organize edilen belediye başkanları buluşmasında, gündeme ilişkin konular ve çeşitli yasal düzenlemeler ele alındı. Değerlendirme toplantısının ardından cağ kebap ziyafeti çekilen belediye başkanlarına, Tortum ilçesinde üretilen kiraz ve dutlardan da ikram edildi.

Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde Tortum’a gelen ilçe ve belde belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler başkanlığındaki değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantının açılış konuşmasını, ev sahibi ilçe Tortum’un Belediye Başkanı Hasan Çakmak yaptı. Başkan Çakmak, AK Parti çatısı altındaki belediyelerin belediyecilik tarihi boyunca en şanslı belediyeler olduğuna dikkati çekti. Çakmak, “Erzurum gelişiyor, ilçeler gelişiyor, hepimiz gelişiyoruz, büyüyoruz. Önceki dönemlere oranla AK Partili belediyelerin olduğu sayesinde milatlar yaşamaya başladık” diye konuştu. 
İlçe ve belde belediye başkanları olarak bir arada bulunuyor olmanın kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Tortum Belediye Başkanı Hasan Çakmak, söz konusu değerlendirme toplantısını organize eden Başkan Küçükler’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler de, konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Küçükler, birlik ve beraberliğin rahmet olduğu kadar, güç ve kuvveti de doğuracağını belirterek, “Tortum ilçesinde ilçe ve belde belediye başkanlarımızla bir araya geldik. Konuşmak, sorunlar üzerinde istişarelerde bulunmak, yerel yönetimlerle ilgili yapılması planlanan yasal değişiklikleri ele almak ve neticelerine ilişkin görüş alışverişlerinde bulunmak amacıyla değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Biz biliyoruz ki, bir araya gelerek çok daha etkin olabilir, sorunların çözümüne giden yolda çok daha emin adımlarla ilerleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Başkan Küçükler, bir süre önce AK Parti saflarına katılan Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen’e de teşekkür etti. İşleyen’in, AK Parti çatısı altında Narman’a çok daha faydalı olacağına inandığını vurgulayan Başkan Küçükler, “Narman Belediye Başkanımız en doğru tercihi yapmış ve hizmet zincirimizin halkaları arasına girmiştir” dedi. 
Küçükler, konuşmasında Türkiye Belediyeler Birliği ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin çalışmalarına da değinerek, bu yapılanmalar içerisinde Erzurum’u ve bölgeyi temsil ediyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. 
Büyükşehir, ilçe ve belde belediyelerini yakından ilgilendiren çeşitli yasal düzenlemelerin ele alındığı toplantı yaklaşık 2,5 saat sürerken, toplantının ardından belediye başkanları cağ kebabı ziyafetinde bir araya geldi.

Konuk belediye başkanlarına Tortum Belediye Başkanı tarafından Tortum ilçesine has cağ kebap,dut ve kirazlardan da ikram edildi. 

  

BESIKDUZU FINAL DERSHANESI

           Tarih: 18.06.2012

<< Geri

Tüm Haberler Arşivi

18.01.2018
BAŞKANIMIZ HASAN ÇAKMAK CAMİ İMAMALARIYLA BİR ARAY

16.01.2018
Başkanımızdan Teşekkür Mesajı

11.01.2018
BAŞKANIMIZ HASAN ÇAKMADAN HASTA ZİYARETİ

11.09.2017
BAŞKANIMIZA ZİYARET

05.09.2017
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EROL KAYA BAŞKANI

05.09.2017
127 GELENEKSEL ALTIN KEMER KARAKUCAK GÜREŞ FESTİVA

22.08.2017
TOKAT BELEDİYE BAŞKANI AV. EYÜP EROĞLU BAŞKANIMIZI

18.07.2017
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRL

17.07.2017
BAŞKANIMIZA ZİYARET

21.06.2017
KADİR GECESİ DOLAYISIYLA BAŞKANIMIZIN MESAJI

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12