Pazartesi
Kar Yağışlı
-6°C | -2°C
Salı
Hafif Kar Yağışlı
-9°C | -6°C
Çarşamba
Hafif Kar Yağışlı
-15°C | -7°C

Başkanın Mesajı

        Başkanın Mesajı

TEK HEDEFİMİZ TORTUM'A YAKIŞIR BİR BELEDİYE HİZMETİ GERÇEKLEŞTİRMEKTİR. 

Tortum ilçemiz dağınık coğrafyasıyla, 58 mahallesiyle Erzurum'un güzide ilçesidir. Belediye başkanlığı görevine talip olduğumuzda umutsuzluğa kapılsaydık eğer, bugün Tortum'da hiçbir şey değişmezdi, değişemezdi. Göreve geldiğimizde “yapılamaz - değişemez” denilen şeylerin, değişebileceğini gösterdik. Çünkü inandık. Tortum'u  yeniden eski cazibeli günlerine kavuşacağına dair olan inancımızı hiç yitirmedik.


Bütün mücadelemiz; okullarıyla, sağlık tesisleriyle, yeşil alanlarıyla park bahçe ve yollarıyla, medeni dünyanın ihtiyaç duyduğu bütün gereksinimlerini kazanmış,  güvenli, tertemiz, herkesin birbirine saygı duyduğu, insanların ve özellikle çocukların sosyal imkanlarla donatılmış tesislerde vakit geçirdiği bir Tortum için enerjimizi severek harcamaktır. 

Bununla birlikte, uzun vadede insanların zihin dünyasını da değiştirip geliştirerek,  21. asırda medeni toplumların hak ettikleri imkanlara kavuşmuş bir Tortume için çalışıyoruz


Her günümüz yoğun çalışmayla devam ediyor...

Kuşkusuz Tortum'un problemleri bitmiş değil. Bunun farkındayız. Bu problemleri çözmek için her günümüz mücadele ile geçiyor. Ancak şuna tüm kalbimle inanarak söylüyorum ki ilk günkü heyecanımızı hiç kaybetmedik. Her gün, bir önceki günden daha fazla çalışıyoruz. Geçmişe takılmadığımız gibi, kendi başarılarımıza da takılıp kalmıyoruz. Bizim daha büyük hedeflerimiz var. 


Bu topraklara ve milletimize karşı büyük sorumluluğumuz var.

Dürüst çalışmanın ve verilen sözleri tutmanın karşılığında elde edilen güvenin, bizler için en önemli sermaye olduğuna inanıyoruz.   Bu topraklara ve milletimize karşı, yüreğimizde büyük bir sorumluluk duygusu taşıyoruz. Tüm kararlarımızda Tortum'lulara  olan sorumluluğumuzu aklımızdan çıkarmadık, çıkarmayacağız.

Yolumuza devam ediyoruz

Bu birlik ve beraberlik, bu dikkat ve hassasiyet, bu kararlılık ve ciddiyet içerisinde yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Sizden aldığımız güçle, sizden aldığımız destekle yürümeyi sürdürüyoruz. 

 

    Muammer YİĞİDER
 Tortum Belediye Başkanı

@2020 Tortum Belediyesi