Pazartesi
Kar Yağışlı
-6°C | -2°C
Salı
Hafif Kar Yağışlı
-9°C | -6°C
Çarşamba
Hafif Kar Yağışlı
-15°C | -7°C

Belediye Başkanımız Sn. Muammer YİĞİDER 15 Temmuz Mesajı Yayımladı

Belediye Başkanımız Sn. Muammer YİĞİDER 15 Temmuz Mesajı Yayımladı

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenen FETÖ Terör Örgütü üyesi bir grup cuntacı hain, milleti ve milli iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçladı. Ancak bu hain darbe teşebbüsü Tarihi nice kahramanlıklar ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti’nin genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle yeni bir destan daha yazılarak engellendi.

Aziz milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Baş Komutanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.
Tarih Kahramanları yazdığı gibi Muhalefet partisinin lideri gibi Atatürk Havalimanı’na inip, tankları görünce geri dönen ve Bakırköy’de bir eve sığınan duruma göre açıklama yapmak için beklemede kalanları da yazacaktır.

Bu vesileyle Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor. Gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Milletimizin ve hemşehrilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor , sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

@2020 Tortum Belediyesi