BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ

Muammer YİĞİDER 1964 yılında Erzurum ili Tortum ilçesi Serdarlı Beldesinde bir esnaf çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Serdarlı da lise öğrenimini ilerleyen yıllarda açık lisede tamamlamıştır.

1980 yılında İstanbul’a giderek çalışma hayatına başlamıştır. Kurduğu tekstil ve inşaat firmaları ile İstanbul sanayi odasına üye olmuştur. İstanbul da yaşadığı sırada birçok Erzurum vakıf ve derneklerinde yöneticilik yapmıştır. Erzurum kayak kulübünde yirmi yıla yakın bir süre yönetim kurulu üyeliği ve asbaşkanlık görevlerinde bulunmuştur.

2009 yılında Serdarlı beldesi halkının yoğun talebi üzerine belde belediye başkanlığına aday olmuş yaklaşık olarak %80 oy oranı ile seçimleri kazanmıştır. Görev yaptığı süre içerisinde halkla iç içe yönetim anlayışıyla beldenin birçok sorununu başarı ile çözmüştür. 2019 yerel Seçimler de ise Büyük Birlik Partisi'nden Tortum Belediye Başkanı Olarak Seçilmiştir. 23.07.2020 tarihinde Büyük Birlik Partisi'nden istifa ederek,13.08.2020 tarihinde AKPARTİ Tortum Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Muammer YİĞİDER evli ve bir çocuk babasıdır.